Geplaatst op

De overheid wil dat er in 2030 niemand meer dakloos is in Nederland. Dat is een goed doel. Maar op dit moment worden nog steeds veel mensen buitengesloten. Er is een nieuwe wet in de maak: de Wet Versterking Regie Volkshuisvesting. Deze wet helpt sommige mensen sneller aan een woning, maar laat anderen juist in de kou staan.

Wie vallen er nu buiten de boot?

  • Jongeren zonder vast adres

  • Gezinnen zonder inschrijving

  • Mensen die tijdelijk in een auto of bij iemand op de bank slapen

Zij krijgen geen urgentieverklaring. En zonder urgentie hebben zij weinig kans op een woning. Dat is niet eerlijk. De woningnood is groot. Veel mensen zoeken een betaalbare woning: starters, gezinnen, ouderen én mensen zonder een thuis. Maar wie het het moeilijkst heeft, moet juist als eerste geholpen worden.

Bij Vivare vinden we dat een thuis het begin is van een goed leven.
Een woning mag geen luxe zijn, maar een recht. Daarom roepen we de Tweede Kamer op: pas de wet aan. Zorg dat álle dakloze mensen een kans krijgen op een woning.

Wat kunt u doen?
Teken de petitie voor een eerlijke urgentieregeling

Teken ook de petitie tegen de wooncrisis

Want alles begint met een thuis.

Deel dit nieuws

Overig nieuws

Werken bij Vivare – van trainees naar Vivarianen

Vivare werkt samen met Spinners om jong talent een kans te geven. Via een traineeship maken zij kennis met het werk bij een woningcorporatie. De Spinners-collega’s werken zowel bij het KEC als bij klantmaatwerk. Die combinatie maakt hen flexibel en breed inzetbaar. Verschillende Spinners zijn inmiddels vaste collega’s bij Vivare. Neem Rickie en Pien. Rickie heeft logopedie gestudeerd en werkte als voedingsassistent. Pien heeft de opleiding Manager horecaondernemer gedaan. Ondanks dat je hierbij niet gelijk denkt aan werken bij een woningcorporatie, hebben ze toch de stap gemaakt. Via Spinners kwamen ze bij Vivare. En met succes! Want begin 2025 tekenden ze allebei hun Vivare contract. Hoe hebben zij dit ervaren? En… is werken bij een woningcorporatie echt zo “stoffig” als sommige mensen denken? We vroegen het hen.
Lees meer

Huurverhoging per 1 juli 2025

Na lange tijd van onzekerheid is er nu duidelijkheid. Woonminister Mona Keijzer heeft haar plan om de huren te bevriezen ingetrokken. Daarom verhogen we de huur, zoals we elk jaar op 1 juli doen. In april hebben huurders een brief met daarin het nieuwe huurbedrag ontvangen.
Lees meer